REZULTATE GIMNAZIU 2013 – 2014

DSC00016

Manea Matei – clasa a V-a

  • Evaluare în educație, disciplina limba română – etapa I

91p, Diplomă de merit clasament județean

  • Concursul Național de Limba și literatura română Euclid – etapa a I-a

99p, Premiul I + medalie de argint

  • Concursul Național de Limba și literatura română Euclid – etapa a II-a

98p, Premiul I + medalie de bronz

  • Olimpiada Națională de Limba și literatura română – etapa locală

103p, calificare etapa județeană

  • Evaluare în educație, disciplina matematică – etapa I

100p, Premiul I + Medalie de aur + Diplomă de merit în clasament național

  • Concursul Național de Matematică Arhimede – etapa I

26p, Premiul al III-lea

  • Evaluare în educație, disciplina matematică – etapa a II-a

100p, Premiul I + Medalie de aur + Diplomă de merit în clasament național

  • Concursul Național de Matematică Euclid – etapa a II-a

95p, Premiul I

  • Olimpiada Națională de Matematică – etapa locală

25p, calificare și participare etapa județeană

 

DSC00015

Buzelan Dan – clasa a V-a

  • Concursul Național de Limba și literatura română Euclid – etapa a I-a

88p, Mențiune

 

DSC00008

Stratan Cleopatra – clasa a V-a

  • Concursul Național de Limba și literatura română Euclid – etapa a I-a

96p, Premiul al II-lea

  • Concursul Național de Limba și literatura română Euclid – etapa a II-a

87p, Mențiune

 

DSC00019

Tohme Georges – clasa a V-a

  • Concursul Național de Limba și literatura română Euclid – etapa a I-a

84p, Mențiune

  • Concursul Național de Limba și literatura română Euclid – etapa a II-a

95p, Premiul al III-lea

  • Olimpiada Națională de Limba și literatura română – etapa locală

100p, calificare etapa județeană

 

DSC00031

Micheli Alexia – clasa a VI-a

  • Concursul Național de Limba și literatura română Euclid – etapa a I-a

98p, Premiul I + medalie de bronz

  • Evaluare în educație, disciplina limba engleză – etapa I

100p, Premiul I + medalie de aur + diplomă de merit în clasament național

 

DSC00028

Purdea Ana-Maria – clasa a VI-a

  • Evaluare în educație, disciplina limba română – etapa a II-a

91p, Diplomă de merit clasament județean

  • Concursul Național de Limba și literatura română Euclid – etapa a I-a

87p, Mențiune

  • Olimpiada Națională de Limba și literatura română – etapa locală

105p, calificare și participare etapa județeană

  • Evaluare în educație, disciplina matematică – etapa I

92p, Diplomă de merit clasament județean

  • Concursul Național de Matematică Euclid – etapa I

83p, Mențiune

 

DSC00143

Asaftei Vlad – clasa a VII-a

  • Olimpiada Națională de Limba și literatura română – etapa locală

100p, calificare etapa județeană

  • Olimpiada Națională de Limba Engleză – etapa locală

calificare etapa județeană

  • Evaluare în educație, disciplina matematică – etapa I

95p, Diplomă de merit clasament județean

  • Concursul Național de Matematică Euclid – etapa I

94p, Premiul I

  • Olimpiada Națională de Matematică – etapa locală

20p, calificare și participare etapa județeană

  • Olimpiada Națională de fizică – etapa județeană

Premiul al III-lea

 

IMG_0341

Ifrim Andrei – clasa a VII-a

  • Olimpiada Națională de Limba și literatura română – etapa locală

107p, calificare și participare etapa județeană

 

DSC00147

Iftime Ana – clasa a VII-a

  • Olimpiada Națională de Limba Engleză – etapa locală

calificare și participare etapa județeană

 

DSC00137

Frangulea Dan – clasa a VII-a

  • Evaluare în educație, disciplina limba română – etapa a II-a

96p, Diplomă de merit clasament național

  • Olimpiada Națională de Limba și literatura română – etapa locală

102p, calificare etapa județeană

  • Evaluare în educație, disciplina matematică – etapa I

93p, Diplomă de merit clasament județean

  • Evaluare în educație, disciplina matematică – etapa a II-a

87p, Diplomă de merit clasament județean

 

DSC00131

Peia Mihai – clasa a VII-a

  • Evaluare în educație, disciplina limba română – etapa I

92p, Diplomă de merit clasament județean

  • Concursul Național de Limba și literatura română Euclid – etapa a I-a

92p, Premiul I

  • Concursul Național de Limba și literatura română Euclid – etapa a II-a

87p, Mențiune

  • Evaluare în educație, disciplina limba engleză – etapa I

93p, Diplomă de merit în clasament județean

  • Evaluare în educație, disciplina limba engleză – etapa a II-a

94p,

  • Olimpiada Națională de Limba Engleză – etapa locală

calificare și participare etapa județeană

  • Evaluare în educație, disciplina matematică – etapa I

93p, Diplomă de merit clasament județean

  • Concursul Național de Matematică Euclid – etapa I

92p, Premiul al II-lea

 

DSC00136

Țigău David – clasa a VII-a

  • Evaluare în educație, disciplina limba română – etapa a II-a

94p,Diplomă de merit clasament județean

  • Evaluare în educație, disciplina limba engleză – etapa a II-a

86p,

  • Concursul Național de Limba și literatura română Euclid – etapa a I-a

85p, Mențiune

  • Evaluare în educație, disciplina matematică – etapa I

91p, Diplomă de merit clasament județean

  • Concursul Național de Matematică Euclid – etapa I

84p, Mențiune

  • Evaluare în educație, disciplina matematică – etapa a II-a

87p, Diplomă de merit clasament județean