Rezultate concursul național – Euclid, etapa I

Dorim să-i felicităm pe elevii noştri care ne-au reprezentat cu succes la Concursul Național Euclid – Etapa I, disciplinele matematică și limba română, unde au obţinut rezultate remarcabile.
Aceste succese se datorează programelor de pregătire pentru performanță desfășurate în cadrul OGIS, la toate clasele, și susținerii din partea părinților care sunt permanent alături de copiii lor, încurajându-i.

Felicităm echipa de profesori dedicați care le insuflă elevilor, în fiecare zi, pasiunea pentru materiile pe care le predau.
Mult succes în continuare!

– ETAPA I –

MATEMATICĂ

Premiul I

– Clasa Pregătitoare: Sabina Andriescu, Ilinca Baraț, Borcoș Runa, Andru Bușcu, Irina Cocea, Ileana Coman, Victor Coșconel, Ana-Maria Costache, Ema Crișan, Mara David, Sasha Găvenea, Andreea Grigorică, Klaus Ițcuș, Bianca Ivan-Eșanu, Josephine Li, Ioana Mischie, Amelia Mitrică, Yalda Mostavi, Alexandru Nica, Maria Noană, Deniz Pașa, Radu Pătrășcanu, Ana-Maria Popa-Lazăr, Ioana Popescu, Matei Popescu, David Ștefan, Rareș Udriște, Andrei Vlădărău, Sasha Vovcenco;
– Clasa I: Shiraz Baruch, Matei Bortoș, Sofia Dermengiu, Daniel Guba, Andreas Gudynn, Alexandra Hozoc, Ana-Maria Kupaș-Spunei, Ilinca Mușescu, Sebastian Nicolae, Victor Oprea, Sofia Răclaru, Robert Rădoi;
– Clasa a II-a: Tudor Gotzinger;
– Clasa a III-a: Rareș Zaharia, Ștefan Siminică, Alexandru Mischie; – Clasa a VI-a: Matei Manea.

Premiul al II-lea

– Clasa I: Sofia Dumitru, Mara Negrea, Ivona Pleșoianu;
– Clasa a II-a: Anastasia Silvășanu;
– Clasa a III-a: Maria Ionescu, Denisa Ivan-Eșanu, Matthew Zeche, Andrei Hozoc.

Premiul al III-lea

– Clasa Pregătitoare: Adrian Cireșică, Radu Cranja, Matei Iancu, Rebecca Trâncă, Alexia Tronciu, Nicolas Beciu, Bianca Bobirică, Răzvan Sumanariu;
– Clasa I: Maria Chealfă, Ioan Iacob, Ana Coldea, Octavian Miștoi, Matei Popescu, David Nichita, Mădălina Oprea, Vlad Toia, Eva Anghel, Antonio Dobrescu, Natalia Dolghin, Alexandru Teodorescu, Ana-Maria Sterian, Doria Mareș, Sara Popescu;
– Clasa a II-a: Ioana Cocea;
– Clasa a III-a: Ruxandra Popescu, Mihai Florea, Maya Niculae, Maia Hagai, Rianna Tănase.

LIMBA ROMÂNĂ

Premiul I

– Clasa Pregătitoare: Sabina Andriescu, Ilinca Baraț, Borcoș Runa, Andru Bușcu, Irina Cocea, Ana-Maria Costache, Radu Cranja, Dima Geanaliu, Andreea Grigorică, Matei Iancu, Bianca Ivan-Eșanu, Josephine Li, Iosif Mihnea, Ioana Mischie, Amelia Mitrică, Yalda Mostavi, Deniz Pașa, Alesia Perșunaru, Ioana Popescu, Matei Popescu, David Ștefan, Sonia Stroilescu, Alexia Tronciu, Ștefan Udrea;
– Clasa I: Shiraz Baruch, Matei Bortoș, Radu Buzelan, Maria Chealfă, Ana Coldea, Sofia Dermengiu, Ivana Ghițulică, Daniel Guba, Ana-Maria Kupaș-Spunei, Darius Mihalache, Ilinca Mușescu;
– Clasa a II-a: Anastasia Silvășanu;
– Clasa a III-a: Maria Ionescu, Robert Pașcanu, Alexia Dumitru; – Clasa a V-a: Flavia Dorcea;
– Clasa a VI-a: Dan Buzelan, Matei Manea.

Premiul al II-lea

– Clasa Pregătitoare: Ema Crișan, Luca Dascălu, Marcus Ene, Sasha Găvenea, Elma Iordan, Sofia Moșoiu, Alexandru Nica, Maria Noană, Radu Pătrășcanu, Rebecca Trâncă, Rareș Udriște, Andrei Vlădărău;
– Clasa I: Sofia Dumitru, Robert Rădoi, Teodora Tomescu, ;
– Clasa a III-a: Aecha Al Jawamis, Denisa Ivan-Eșanu, Eirini Bountina, Sabrina Guarisco, Maya Niculae, Ștefan
Siminică;
– Clasa a IV-a: Ileana Bugheanu; – Clasa a V-a: Aryana Mostavi.

Premiul al III-lea

– Clasa I: Victor Oprea, Alexandru Teodorescu, Doria Mareș, Mara Negrea, Mădălina Oprea, Sofia Răclaru,
Vlad Toia, Alexia Rusu, Ana-Maria Sterian, Silviu Nichita, Antonio Dobrescu, Alexandra Hozoc, Sara Popescu; – Clasa a II-a: Alexia Robu, Sofia Ștefănescu;
– Clasa a III-a: Andrei Dermengiu, Maria Peia, Mihai Florea, Rianna Tănase, Rareș Zaharia, Matthew Zeche, Maia Hagai;
– Clasa a IV-a: Eliza Ochea;
– Clasa a V-a: Ilinca Dima, Andrei Oprițescu.