Noi succese ale elevilor OGIS la concursurile naționale

Dragi părinți,

Vă împărtășim ultimele noutăți legate de rezultatele excelente obținute de elevii noștri la Concursul Național Evaluare în Educație, Etapa I, disciplinele matematică, limba română și limba engleză. Elevii noștri au demonstrat încă o dată că sunt foarte bine pregătiți și acest lucru se observă în rezultatele remarcabile. Atât la matematică și limba română, cât și la limba engleză, elevii OGIS au obținut peste 90 de puncte.

Suntem bucuroși pentru elevii noștri care participă cu plăcere și entuziasm la aceste competiții care au rolul de autoevaluare și motivare continuă.

Felicităm echipa de profesori dedicați care le insuflă elevilor, în fiecare zi, pasiunea pentru materiile pe care le predau.
Vă rugăm să regăsiți mai jos retrospectivele rezultatelor Concursului Evaluare în Educație, Etapa I.

REZULTATE DEOSEBITE LA CONCURSUL NAȚIONAL
EVALUARE ÎN EDUCAȚIE – LIMBA ROMÂNĂ
– ETAPA I –

Diplomă Clasament Național – Locul I – Medalie de Aur
– Clasa Pregătitoare: Ilinca Baraț, Luca Dascălu, Sasha Găvenea, Deniz Onur Pașa, Bianca Ivan-Eșanu, Josephine Li, Cezara Morar, Yalda Mostavi, Alexandru Nica, Radu Pătrășcanu, Ioana Popescu, David Ștefan, Rebecca Trancă, Andrei Vlădărău, Ileana Coman;
– Clasa I: Shiraz Baruch, Matei Bortoș, Radu Buzelan, Ana Coldea, Darius Mihalache, Ilinca Mușescu, David Nichita;
– Clasa a II-a: Daniel Abutbul;
– Clasa a III-a: Eirini Bountina, Andrei Dermengiu, Denisa Ivan-Eșanu; – Clasa a IV-a: Ileana Bugheanu;
– Clasa a V-a: Andrei Oprițescu.

Diplomă Clasament Național – Locul al III-lea – Medalie de Bronz
– Clasa Pregătitoare: Mara Morar, Ana Costache;
– Clasa I: Daria Popescu, Alexandra Hozoc, Vlad Dimirule, Daniel Guba; – Clasa a III-a: Maria Ionescu, Maya Niculae;
– Clasa a IV-a: Eliza Ochea;
– Clasa a V-a: Aryana Mostavi, Tabitha Budeanu.

Diplomă Clasament Național – Locul al IV-lea
– Clasa Pregătitoare: Maria Noană;
– Clasa I: Antonio Dobrescu
– Clasa a II-a: Ania Porfir;
– Clasa a III-a: Alexia Dumitru, Sabrina Guarisco, Maria Peia, Olivia Țigău, David Petrișor; – Clasa a IV-a: Eva Manolache.

Diplomă Clasament Național – Locul al V-lea
– Clasa I: Ana Sterian, Matei Popescu;
– Clasa a II-a: Anastasia Silvășanu;
– Clasa a III-a: Maia Hagai, Matthew Zeche.

REZULTATE DEOSEBITE LA CONCURSUL NAȚIONAL
EVALUARE ÎN EDUCAȚIE – MATEMATICĂ
– ETAPA I –

Diplomă Clasament Național – Locul I – Medalie de Aur
– Clasa Pregătitoare: Ilinca Baraț, Andru Bușcu, Maia Ciocan, Irina Cocea, Ema Cojanu, Ana-Maria Costache, Radu Cranja, Luca Dascălu, Deniz Onur Pașa, Dima Geanaliu, Petra Geanaliu, Andreea Grigorică, Matei Iancu, Andreea Ifrim, Mihnea Iosif, Bianca Ivan-Eșanu, Josephine Li, Bogdan Marinescu, Ioana Mischie, Sofia Moșoiu, Ilinca Negoiță, Matei Popescu, Mihnea Spirescu, Sonia Stroilescu, Alexia Tronciu, Rareș Udriște, Andrei Vlădărău, Sasha Vovcenco;
– Clasa I: Ana-Maria Kupaș-Spunei, Doria Mareș, Ilinca Mușescu, Victor Oprea, Robert Rădoi; – Clasa a II-a: Anastasia Silvășanu.

Diplomă Clasament Național – Locul al II-lea – Medalie de Argint
– Clasa I: Natalia Dolghin, Vlad Toia.

Diplomă Clasament Național – Locul al III-lea – Medalie de Bronz
– Clasa a II-a: Tudor Gotzinger.
Diplomă Clasament Național – Locul al IV-lea – Clasa a III-a: Matthew Zeche.
Diplomă Clasament Național – Locul al V-lea – Clasa I: Mara Negrea.

REZULTATE DEOSEBITE LA CONCURSUL NAȚIONAL
EVALUARE ÎN EDUCAȚIE – LIMBA ENGLEZĂ
– ETAPA I –

PREMIUL I – 100 de puncte – Medalie de Aur
– Clasa a II-a: Daniel Abutbul, Arash Mostavi, Raisa Pârvu, Alexia Robu, Anastasia Silvășanu;
– Clasa a III-a: Alexia Dumitru, Maya Niculae; – Clasa a V-a: Aryana Mostavi.

PREMIUL al II-lea – 99 de puncte
– Medalie de Argint – Clasa a II-a: Filip Bușcu.

PREMIUL al III-lea – 98 de puncte – Medalie de Bronz
– Clasa a II-a: Ema Didiță, Maia Radu;
– Clasa a III-a: Andrei Hozoc, Maria Ionescu, Denisa Ivan-Eșanu; – Clasa a IV-a: Eva Manolache;
– Clasa a V-a: Daria Achim.

Felicitări tuturor și mult succes în continuare!