REZULTATE DEOSEBITE LA CONCURSUL NAȚIONAL COMPER

Îi felicităm din toată inima pe elevii noștri care ne-au reprezentat cu succes la Concursul Național COMPER, disciplinele limba română și matematică.

LIMBA ROMÂNĂ

PREMIUL I

Clasa pregătitoare: Alexandru Anghel, Sara Brăcea, Tudor Drăghici, Luca Dumitru, Ștefan Florea, Eric Georgescu, Ivo Ispas, Maria Mărășescu, Ilinca Neagu, Ilinca Negoiță, Anda Nichita, Sofia Orceag, Sofia Păscuț, Iarina Petrilă, Mara Tomescu, Alexandru Andrei, Iris Boșman, Daria Chișeamera, Mihai Luca, Sofia Marin, Alexandra Mazilu, David Popescu, Matei Zlate, Bianca Ezer, Teodor Gorgan, Șerban Neculai, Andrei Radu, Thomas Stratulă, Shyrin Shekhel.

Clasa I: Călin Asaftei, Ilinca Baraț, Cezar Camburu, Irina Cocea, Ema Cojanu, Ema Crișan, Elma Iordan-Dumitru, Bianca Ivan-Eșanu, Bogdan Marinescu, Ioana Mischie, Yalda Mostavi, Maria Noană, Alesia Perșunaru, Matei Popescu, Mihnea Spirescu, Sasha Vovcenco, Sabina Andriescu, Nicolas Beciu, Elena Constantin, Radu Cranja, Luca Dascălu, Sasha Găvenea, Mihnea Iosif, Josephine Li, Athina Manousos, Deniz Pașa, Ioana Popescu, Maria Rădulescu, Ștefan Udrea, Radu Vlădărău, Mark Zgunea, Bianca Bobirică, Ioana Cosma, Matei Dănescu, David Dincă, Matei Iancu, Andran Istrate, Arianna Merișescu, Theodor Olteanu, David Ștefan, Rebecca Trâncă, Xenia Vîrjan, Runa Borcoș, Andru Bușcu, Maia Ciocan, Adrian Cireșică, Ileana Coman, Victor Coșconel, Carina Dogaru, Marcus Ene, Klaus Ițcuș, Amelia Mitrică, Cezara Morar, Mara Morar, Alexandru Nica, Răzvan Paloș, David Pandel.

Clasa a II-a: Nicole Anton, Shiraz Baruch, Matei Bortoș, Sofia Dumitru, Ivana Ghițulică, Andreas Gudynn, Nicole Maftei-Shonn, Sebastian Nicolae, Robert Rădoi, Natalia Dolghin, Ivona Pleșoianu, Matei Popescu, Ana Sterian, Ilinca Mușescu.

Clasa a III-a: Filip Bușcu, Ariana Grăpinoiu, Ania Porfir, Sofia Ștefănescu, Briana Suciu.

Clasa a IV-a: Maia Hagai, Andrei Hozoc, Maria Ionescu, David Petrișor, Rianna Tănase, Aecha Al Jawamis, Alexandru Boraciu, Alexia Dumitru, Denisa Ivan-Eșanu,  Alexandru Mischie, Patricia Stoian.

PREMIUL AL II-LEA

Clasa pregătitoare: Francesca Badea, Diana Fundățeanu, Nicolle Nastu, Cristian Lichi, Andrei Melnic, Luca Moisă, Sabina Roșca, Tudor Secula.

Clasa I: Matei Mitre, Matei Oproiu, Felix Pătrășcanu.

Clasa a II-a: Eva Anghel, Ana Coldea, Alexia Frangulea, Vlad Toia, Eduard Boraciu, Sofia Dermengiu, Antonio Dobrescu, Alexandra Hozoc, Ana-Maria Kupaș-Spunei, Doria Mareș, Darius Mihalache, Daria Popescu, Antonio Radoncea, Maria Chealfă, Daniel Guba, Ioan Iacob, George Miștoi, Mara Negrea,  Petru Pop.

Clasa a III-a: Dimitrie Balotescu, Liam Caster, Maria Jigman, Andrei Lazarus, Arash Mostavi, Ștefan Papuc, Maia Radu, Raul Tudor, Daniel Abutbul, Eduard Bondoc, Ioana Cocea, Armand Georgescu.

Clasa a IV-a: Andrei Dermengiu, Lipaz Hadad, Maria Peia, Milena Popescu, Ruxandra Popescu, Olivia Țigău, Matthew Zeche, Eirini Bountina, Mihai Florea, Maya Niculae.

Clasa a V-a: Ines Fînaru.

Clasa a VI-a: Aryana Mostavi, Andrei Oprițescu.

 

PREMIUL AL III-LEA

Clasa pregătitoare: Eva Stoica-Negulescu, Sofia Dinescu.

Clasa a II-a: Vlad Dimirule, Sofia Răclaru, Teodora Tomescu, Daria Misai, Sasha Moldovan, David Nichita, Sara Popescu, Amira Stoian, Alexia Rusu.

Clasa a III-a: Arthur Stănică, Andrei Urban, Ariana Weng.

Clasa a IV-a: Raluca Tiloi, Vladimir Cireașă, Filip Iordăchescu, Maria Iugulescu, Ștefan Siminică, Rareș Zaharia.

Clasa a V-a: Octavian Crețu, Rareș Florescu, Daria Ivan, Victor Jigman, Eva Manolache, Eliza Ochea, Raluca Orceag, Darius Vîrjan.

Clasa a VI-a: Daria Achim, Ilinca Dima, Flavia Dorcea, Valentina Nardi, Beatrice Duță.

Clasa a VII-a: Ines Mitrea-Junger, Antonio Lupu, Matei Manea.

Clasa a VIII-a: Mara Alecu, Ana-Maria Purdea.

MATEMATICĂ

PREMIUL I

Clasa pregătitoare: Francesca Badea, Sara Brăcea, Tudor Drăghici, Luca Dumitru, Ștefan Florea, Diana Fundățeanu, Eric Georgescu, Maria Mărășescu, Nicolle Nastu, Ilinca Neagu, Ilinca Negoiță, Sofia Orceag, Iarina Petrilă, Ana-Maria Popa-Lazăr, Eva Stoica-Negulescu, Mara Tomescu, Alexandru Andrei, Iris Boșman, Mihai Luca, Sofia Marin, Alexandra Mazilu, David Popescu, Matei Zlate, Bianca Ezer, Teodor Gorgan, Șerban Neculai, Sabina Roșca.

Clasa I: Călin Asaftei, Ilinca Baraț, Irina Cocea, Bianca Ivan-Eșanu, Maria Noană, Alesia Perșunaru, Elena Constantin, Radu Cranja, Luca Dascălu, Sasha Găvenea, Mihnea Iosif, Josephine Li, Deniz Pașa, Radu Vlădărău, Matei Dănescu, Andreea Grigorică, Arianna Merișescu, David Ștefan, Rebecca Trâncă, Xenia Vîrjan, Runa Borcoș, Andru Bușcu, Ileana Coman, Marcus Ene, Klaus Ițcuș, Cezara Morar, David Pandel, Sever Rașcu-Pistol.

Clasa a II-a: Nicole Anton, Shiraz Baruch, Sofia Dumitru, Andreas Gudynn, Sebastian Nicolae, Vlad Toia, Antonio Dobrescu, Alexandra Hozoc, Ana-Maria Kupaș-Spunei, Darius Mihalache, Ivona Pleșoianu, Ana Sterian, Maria Chealfă, Daniel Guba, Ioan Iacob, George Miștoi, Ilinca Mușescu, Gabriel Nistoroiu-Faliboga, Victor Oprea, Petru Pop.

Clasa a III-a: Anastasia Silvășanu, Ariana Weng, Dimitrie Balotescu, Filip Bușcu, Ariana Grăpinoiu, Alexia Robu.

Clasa a IV-a: Matthew Zeche, Rareș Zaharia.

 

PREMIUL AL II-LEA

Clasa pregătitoare: Ivo Ispas, Sofia Păscuț, Daria Chișeamera, Sofia Dinescu, Andrei Radu, Tudor Secula, Shyrin Shekhel, Thomas Stratulă, Vlad Zamfirescu.

Clasa I: Cezar Camburu, Ema Cojanu, Ema Crișan, Yalda Mostavi, Matei Popescu, Sasha Vovcenco, Sabina Andriescu, Ioana Popescu, Ștefan Udrea, Mark Zgunea, Bianca Bobirică, David Dincă, Matei Iancu, Andran Istrate, Maia Ciocan, Adrian Cireșică, Victor Coșconel, Carina Dogaru, Mara Morar, Alexandru Nica, Răzvan Paloș.

Clasa a II-a: Ana Coldea, Robert Rădoi, Ana Petrescu, Matei Popescu, Amira Stoian, Mara Negrea, Anastasia Peride.

Clasa a III-a: Maria Jigman, Andrei Lazarus, Arash Mostavi, Ania Porfir, Maia Radu, Sofia Ștefănescu, Briana Suciu, Raul Tudor.

Clasa a IV-a: Andrei Dermengiu, Maia Hagai, Andrei Hozoc, Robert Pașcanu, David Petrișor, Ruxandra Popescu, Raluca Tiloi, Aecha Al Jawamis, Alexia Dumitru, Mihai Florea, Filip Iordăchescu, Alexandru Mischie.

Clasa a VI-a: Andrei Oprițescu.

 

PREMIUL AL III-LEA

Clasa pregătitoare: Luca Moisă.

Clasa I: Ioana Mischie, Matei Mitre, Matei Oproiu, Nicolas Beciu, Maria Rădulescu, Theodor Olteanu.

Clasa a II-a: Vlad Dimirule, Ivana Ghițulică, Sofia Răclaru, Eduard Boraciu, Sofia Dermengiu, Natalia Dolghin, Doria Mareș, Daria Popescu, Sara Popescu, Alexia Rusu.

Clasa a III-a: Ștefan Papuc.

Clasa a IV-a: Alexandru Boraciu, Ștefan Siminică.

Clasa a V-a: Octavian Crețu.

Clasa a VI-a: Robert Breden, Ilinca Dima, Ștefan Peia, Rebecca Scalețchi, Ștefan Zaharia.

Clasa a VIII-a: Ana-Maria Purdea.

 

Felicitări tuturor și mult succes în continuare!