REZULTATE DEOSEBITE LA CONCURSUL NAȚIONAL COMPER

Îi felicităm din toată inima pe elevii noștri care ne-au reprezentat cu succes la Concursul Național COMPER, etapa I, disciplinele limba română și matematică.

LIMBA ROMÂNĂ

PREMIUL I

Clasa pregătitoare: Ștefan Contanu, Ștefan Mocanu, Răzvan Mureșan, David Vasile, Vlad Chivulescu, Mario Dumitru, Dimitris Frunză, Richard Gostin, Eva Iordăchescu, Maria Ispas, Alexandra Lăzărescu, Teodora Mihalașcu, Thomas Oproiu, Daria Pleșoianu, Eduard Rădoi, Andreea Robu, Lara Sijri-Ilie, Ivo Vârlan, Oliver Chețu, Clara Demușca, Robert Gîgiu-Topan, Patricia Grigoraș, Ada Popescu, Radu Stroe, Aleksander Sudol, David Ababei, Laura Botnari, Timeea Câmpanu, David Chivu, Maria Dumitrescu, Karina Lucuțar, Oliver Naqvi, Celeste Pennicchi, Letitia Petrea, Vlad Ropotan, Alexandru Sîrbea, Liv Vestler, Mara Vintilă, Mara Zamfir, Luca Morărașu-Filip.

Clasa I: Francesca Badea,Tudor Drăghici, Luca Dumitru, Ivo Ispas, Maria Mărășescu, Vera Nastu, Anda Nichita, Ana Popa-Lazăr, Mara Tomescu, Sofia Dinescu, Bianca Ezer, Ștefan Gorgan, Andrei Melnic, Luca Moisa, Șerban Neculai, Andrei Radu, Sabina Roșca, Tudor Secula, Thomas Stratula, Iris Boșman, Daria Chiseamera, Sofia Marin, Alexandra Mazilu, Matei Zlate, Elisa Prună, David Bărbuș, Mihai Luca, Gloria Onisie, Lorena Bourceanu, Eric Georgescu, Diana Fundățeanu, Mihai Zincă.

Clasa a II-a: Călin Asaftei, Ilinca Baraț, Bianca Ivan-Eșanu, Bogdan Marinescu, Matei Oproiu, Yalda Mostavi, Mihnea Spirescu, Sasha Vovcenco, Matei Popescu, Nicolas Beciu, Elena Constantin, Radu Cranja, Luca Dascălu, Mihnea Iosif, Josephine Li, Athina Manousos, Deniz Pașa, Ștefan Udrea, Radu Vlădărău, Mark Zgunea, Bianca Bobirică, Matei Dănescu, David Dincă, Andran Istrate, Sasha Găvenea, Matei Iancu, Arianna Merișescu, Nicoleta Prună, David Ștefan, Xenia Vîrjan, Runa Borcoș, Adrian Cireșică, Maia Ciocan, Ileana Coman, Carina Dogaru, Marcus Ene, Klaus Ițcuș, Cezara Morar, Mara Morar, Alexandru Nica, Sever Rașcu-Pistol.

Clasa a III-a: Eva Anghel, Nicole Anton, Shiraz Baruch, Matei Bortoș, Ana Coldea, Andreas Gudynn, Sofia Dumitru, Alexia Frangulea, Sergiu Ionescu, Sebastian Nicolae, Sofia Răclaru, Robert Rădoi, Vlad Toia, Teodora Tomescu, Eduard Boraciu, Sofia Dermengiu, Natalia Dolghin, Antonio Dobrescu, Alexandra Hozoc, Ana Kupaș-Spunei, Doria Mareș, Darius Mihalache, Silviu Nichita, Ivona Pleșoianu, Ana Sterian, Ana Petrescu, Maria Chealfă, Daniel Guba, Mara Negrea, Sebastian Nistoroiu-Faliboga, Petru Pop, Alexia Rusu.

Clasa a IV-a: Maia Radu, Sofia Ștefănescu, Maria Jigman.

PREMIUL AL II-LEA

Clasa pregătitoare: Erik Diaconescu, Alesia Dobrescu, Mara Rusu.

Clasa I: Shyrin Shekhel, Octavian Baiu.

Clasa a II-a: Ioana Mischie, Alesia Perșunaru, Ioana Cosma, Andru Bușcu, Matei Suciu, Sofia Grecu, Ema Cojanu, Maria Noană.

Clasa a III-a: Vlad Dimirule, Maximilian Răducanu, Mario Tutunaru, Matei Popescu, Sara Popescu, Amira Stoian, Ionuț Iacob, Nicole Maftei-Shonn, Alexandru Teodorescu.

Clasa a IV-a: Briana Suciu, Dimitrie Balotescu, Ștefan Papuc, Anastasia Silvășanu, Filip Bușcu, Andrei Lazarus, Arash Mostavi, Ania Porfir, Daniel Abutbul, Eduard Bondoc, Ema Didiță.

Clasa a V-a: Andrei Dermengiu, Olivia Țigău, Matthew Zeche, Eirini Bountina.

Clasa a VI-a: Ileana Bugheanu, Eliza Ochea, Antonia Porojan, Darius Vîrjan, Rareș Florescu.

Clasa a VII-a: Ilinca Dima, Flavia Dorcea.

 

PREMIUL AL III-LEA

Clasa pregătitoare: Ruxandra Fântână, Eliza Kristou, Emma Botez, Albert Bratu.

Clasa I: Mihai Anghel.

Clasa a II-a: Cezar Camburu, Răzvan Paloș, Matei Mitre, Elma Iordan-Dumitru.

Clasa a III-a: Sasha Moldovan, Daria Popescu, Daria Misai, Nicolae Magnet.

Clasa a IV-a: Robu Alexia, Raul Tudor, Arthur Stănică, Andrei Urban, Liam Caster, Luca Petruți, Al-Zohiri Sara.

Clasa a V-a: Denisa Ivan-Eșanu, Patricia Stoian, Rareș Zaharia, Maia Hagai, Miruna Popescu, Aecha Al-Jawamis, Alexandru Mischie, Maya Niculae, Milena Popescu, Ruxandru Popescu, Denis Gârjoabă.

Clasa a VI-a: Ines Fînaru.

Clasa a VII-a: Aryana Mostavi, Aria Aghajani, Andrei Oprițescu, Ștefan Zaharia.

 

MATEMATICĂ

PREMIUL I

Clasa pregătitoare: Ștefan Contanu, Ruxandra Fântână, Eliza Kristou, David Vasile, Emma Botez, Vlad, Chivulescu, Erik Diaconescu, Alesia Dobrescu, Mario Dumitru, Dimitris Frunză, Richard Gostin, Eva Iordăchescu, Alexandra Manea, Teodora Mihalașcu, Daria Nicolaescu, Thomas Oproiu, Eduard Rădoi, Andreea Robu, Lara Sijri-Ilie, Ivo Vârlan, Robert Gîgiu-Topan, Patricia Grigoraș, Luca Morărașu-Filip, Ada Popescu, Radu Stroe, Aleksander Sudol, Timeea Câmpanu, David Chivu, Maria Dumitrescu, Karina Lucuțar, Celeste Pennicchi, Letitia Petrea, Liv Vestler, Mara Vintilă, Mara Zamfir.

Clasa I: Tudor Drăghici, Luca Dumitru, Ivo Ispas, Anda Nichita, Ana Popa-Lazăr, Ștefan Gorgan, Andrei Melnic, Șerban Neculai, Andrei Radu, Sabina Roșca, Thomas Stratula, Iris Boșman, Daria Chiseamera, Alexandra Mazilu, Matei Zlate, Octavian Baiu, Elisa Prună, David Bărbuș, Mihai Luca, Mihai Zincă, Sofia Marin, Lorena Bourceanu.

Clasa a II-a: Ilinca Baraț, Bianca Ivan-Eșanu, Ioana Mischie, Alesia Perșunaru, Sasha Vovcenco, Matei Popescu, Luca Dascălu, Josephine Li, Radu Vlădărău, Sasha Găvenea, Runa Borcoș, Ileana Coman, Marcus Ene, Klaus Ițcuș, David Dincă, Ema Crișan, Yalda Mostavi, Bogdan Marinescu, Cezar Camburu, Matei Oproiu, Mihnea Iosif.

Clasa a III-a: Shiraz Baruch, Robert Rădoi, Maria Chealfă, Petru Pop, Ana Kupaș-Spunei, Eva Anghel, Sebastian Nicolae, Daniel Guba, Alexandra Hozoc, Darius Mihalache.

Clasa a IV-a: Ania Porfir, Sofia Ștefănescu, Anastasia Silvășanu, Arthur Stănică, Ariana Grăpinoiu, Briana Suciu, Ioana Cocea.

Clasa a V-a: Matthew Zeche

PREMIUL AL II-LEA

Clasa pregătitoare: Ștefan Mocanu, Răzvan Mureșan, Daria Pleșoianu, Mara Rusu, David Ababei.

Clasa I: Eric Georgescu, Iarina Petrilă, Mara Tomescu, Tudor Secula, Shyrin Shekhel, Luca Moisa, Gloria Onisie.

Clasa a II-a: Elena Constantin, Nicolas Beciu, Athina Manousos, Andru Bușcu, Alexandru Nica, David Ștefan, Călin Asaftei, Sabina Andriescu, Radu Cranja, Mark Zgunea, Adrian Cireșică, Matei Dănescu, Matei Iancu, Andran Istrate, Matei Suciu.

Clasa a III-a: Matei Bortoș, Sofia Dermengiu, Ivona Pleșoianu, Amira Stoian, Nicole Anton, Ionuț Iacob, Sebastian Nistoroiu-Faliboga, Alexandru Teodorescu, Ana Petrescu.

Clasa a IV-a: Liam Caster, Arash Mostavi, Ștefan Papuc, Dimitrie Balotescu, Alexia Robu, Eduard Bondoc.

Clasa a V-a: Rareș Zaharia

Clasa a VII-a: Flavia Dorcea, Andrei Oprițescu.

Clasa a VIII-a: Matei Manea.

 

PREMIUL AL III-LEA

Clasa I: Francesca Badea, Bianca Ezer, Maria Mărășescu, Vera Nastu, Mihai Anghel, Diana Fundățeanu.

Clasa a II-a: Maria Noană, Mihnea Spirescu, Maria Rădulescu, Maia Ciocan, Carina Dogaru, Sever Rașcu-Pistol, Nicoleta Prună, Ștefan Udrea, Cezara Morar, Mara Morar, Sofia Grecu, Arianna Merișescu, Xenia Vîrjan.

Clasa a III-a: Vlad Dimirule, Sofia Dumitru, Andreas Gudynn, Sergiu Ionescu, Ana Sterian, Mara Negrea, Natalia Dolghin, Silviu Nichita, Daria Misai.

Clasa a IV-a: Filip Bușcu, Maia Radu, Maria Jigman, Armand Georgescu.

Clasa a V-a: Alexandru Mischie, Maya Niculae, Andrei Hozoc, Miruna Popescu.

Clasa a VI-a: Octavian Crețu.

Clasa a VII-a: Ștefan Zaharia.

 

Felicitări tuturor și mult succes în continuare!